Yüzme Havuzu Çadırı

Kolay kurulma alternatifleri yaratması ve dayanıklı malzemeler ile üretilmeleri ile son yıllarda popüler hale gelen çadır sistemleri özellikle kapalı spor tesisleri ve kapalı spor faaliyet alanları yaratmak adına etkili ve yararlı olmaktadır. Bu anlamda üretilen faaliyet alanları arasında gelen Yüzme Havuzları da kapalı bir alanda bu çadırlar içerisine konumlandırılarak hem dış etken ve hava şartlarında korunmakta hem de kısa bir süre içinde tamamlanarak kullanıcısına teslim edilmektedir. İstenilen şekillerde ve boyutlarda üretimi yapılan bu tesisler kenar yükseklik ya da orta yükseklik baz alınarak değişik ebatlarda sunulmaktadır.

Taleplere göre şekil alan tasarımlar dayanıklı ve uzun yıllar bozulmadan kalmaları ile beğeni toplamakta ve talep görmektedir. İç kısımlara gereken tüm havalandırma ve aydınlatma seçenekleri donatılmakta ve uygun ısıtma ve soğutma imkanları da beraberinde sunulmaktadır. İstenilen ve talep edilen mekana göre proje yapılırken sağlam malzemeler ile üretildiğinden uzun yıllar dayanıklılığını korumaya da devam etmektedir. Çelik konstrüksiyon ile üretim gerçekleştiğinden sağlam bir yapıya sahip olan yüzme havuzları kış aylarında bile içeride gerekli ısı ortamı yaratılarak kullanılmaya devam ve süreklilik sağlamaktadır. Halı Sahalar

Özellikle son yılların gözdelerinden olan spor faaliyetleri için oluşturulan çadır sistemleri çelik mekanizmaları ve gerdirme sistemlerinin kolaylığı ile hızla üretilmekte ve kullanıcıya teslim edilmektedir. Her şekilde üretilen ve konforlu bir şekilde kurulan bu sistemler yüzme havuzları içinde bir hayli popüler mekanlar olarak adlandırılmaktadır. Her mevsim kullanıma imkan tanıması ile beğeni toplayan bu sistemler çoğunlukla spor faaliyetleri için yapılmakta ve üretilmekte olup, depo alanları ve depolama amaçları ile de kullanılmaktadır.

Işıklandırma ve havalandırmaya dair detay ve aksesuarların da tamamlayıcı ögeler olarak eklenebildiği düşünülecek olursa böyle bir yapının bu kadar kısa bir sürede oluşturulması muhtemel gözükmektedir. Isıtma ve soğutma değerlerinin ayrı olarak düşünüldüğü ve yapının kurulacağı şehrin hava şartlarına göre de malzeme seçilmesi gerektiği ayrı bir önem taşımaktadır.

Depolama amaçları ve spor faaliyetleri için inşa edilen çadır sistemleri çelik mekanizmalar ile desteklenmekte olup, yan ve orta yüksekliklerinden ölçülerek boyut ve tasarım çıkartılmaktadır. İsteğe ve ihtiyaca göre cevap verebilen bu sistemler yüzme havuzları gibi faaliyet alanlarını oluşturmak için biçilmiş kaftan olarak görülmektedir. Işıklandırma, havalandırma ya da ısıtma-soğutma gibi detayların da görüşüleceği proje aşamasında talebe yönelik en uygun ürünü çıkarmak esas alınmaktadır.

Soğuk kış aylarında bile sıcak bir ortam oluşturmasına imkan tanıyan bu tarz sistemler ile her çeşit spor faaliyeti ve depolama alanı gerçekleşmektedir. Başka yapılar ve binalar ile kıyaslandığında ortaya çıkacak olan netice bu sistemlerin ekonomik az maliyetli ve dayanıklı olabileceğini kanıtlamaktadır. Her şekil boyut ve tasarım ögesi ile üretilecek olan çadır sistemleri popüler hale gelerek kullanılmaya devam etmektedir.