Termal Beton Battaniyesi

İnşaat sektörü, tüm zorlu hava şartları ve iklim koşullarına rağmen dört mevsim aktif olarak devam etmektedir. Bu sürecin sorunsuz yürütülebilmesi ve tamamlanabilmesi için inşaat için gerekli bütün malzeme ve ürünlerin standartlar dahilinde olması ve uygulanması gerekmektedir. İnşaat işlerinin en önemli yapı taşlarından olan beton da bu sürecin en dikkat edilmesi gereken aşamaları arasında yer almaktadır.

Dökülme, yayılma ve kuruma süresi gibi çeşitli aşamalardan geçmesi gereken beton uygulamalarının zorlu kış şartlarında donmadan ve çatlamadan kuruma süresini tamamlaması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda priz süresini kısaltarak hidratasyon süresini en aza indirgemek için Beton Yorganı Uygulamaları yardımına başvurmaktadır.

Peki Beton Battaniyesi Nedir?

-4 derecede donmaya müsait olan beton bu şartlar altında korunamazsa hacimsel genleşme ortaya çıkacak ve buda beton bütünlüğünün bozulmasına neden olarak yapının mukavemetini kaybetmesine sebep olarak güvenilirliğini  tehlikeye sokacaktır.

 Bu sebeple bu gibi istenmeyen durumlara mahal vermemek amaçlı geliştirilen Termal Beton Yorganı branda arasında döşenmiş yalıtımlı elyaf malzemenin alanın tamamını kapatabilecek kapasitedeki uzunlukta tasarlanması ve birbiri arasında mesafe kalmayacak biçimde montajlanması şeklinde uygulanmaktadır.

Alev yürümez özellikteki bu mukavemetli ve izolasyonlu örtü betonu sert ve zorlayıcı hava koşullarından koruduğu gibi alt katmandaki betonunda sağlıklı şartlar altında kurumasını sağlamaktadır. Termal Beton Örtüsü

 1 metre ile 1.5 metre arasında değişen en ölçüleri boy olarak standart olmamak ile birlikte ihtiyaçlar doğrultusundaki uzunlukta tasarlanmaktadır.

Konut ve dükkan inşaatlarında tünel ve duvar çalışmalarında kullanılan İnşaat Yorganı yaz kış tüm hava şartlarına uygun çözümler sunmaktadır.

Beton Yorganı Fiyatları kullanılacak branda ve izolasyon malzemesinin miktarı kalitesi ve ölçüleri doğrultusunda şekillenmekte olup kullanılacak alanın büyüklüğüne göre hesaplanmaktadır.