Redüksiyon Fantüp Nedir?

Redüksiyon Fantüp inşaat ve şantiye alanlarında kullanıma uygun olan ürünlerdir. Çoğunlukla tünel çalışmalarında havalandırma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bu ürünler, çeşitli kazı ve inşaat alanlarında kullanılarak projelerin başarılı olması sağlanır. Farklı yalıtım malzemelerinden oluşan Redüksiyon Fantüp yapıların ya da kazıların, havalandırmaya duymuş olduğu gereksinimleri ve ortamları, en üst seviyede ve en üst düzey kalitede tutmak için kullanılmaktadır.

Redüksiyon Fantüp ürünleri, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla dikkat çeken ürünlerdir. Birçok mekânın havalandırma gereksinimlerine yönelik faaliyet gösteren bu ürünler, özellikle tünel yapımında oldukça işlevsel ürünlerden biridir. Ayrıca farklı şantiyeler, inşaat alanları ve kazı çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu ürünlerin teknik özellikleri isteğe bağlı olarak şekillenebilmekte ve üretimi bu yönde gerçekleştirilebilmektedir. Yanma karşısında oldukça dayanıklı malzemelerle beraber üretilen fantüp ürünleri, standart boy ve ebatlarda üretilebilmektedir. Genellikle spiral ve normal özellikle tüpler göze çarpıyor olsa da materyaller ve özellikler değişkendir.

İnşaat alanları ve tünel yapım şantiyelerinde kullanılan Redüksiyon Fantüp havalandırma sistemleri kurarak, yapılara katkıda bulunmakta ve inşaat alanlarını destekleyecek özelliklere sahiptir. İnşaat alanları, şantiye ya da yapıların gereksinimleri doğrultusunda şekil alan bu ihtiyaçlar Redüksiyon Fantüp üretiminin nasıl olması gerektiğini belirler. Redüksiyon Fantüp tünel çalışmaları için gereklidir. Yüksek seviyelerde havalandırma gereksinimini karşılama konusunda ilk gereksinim duyulan ürünlerden biridir. Dayanıklı yapıları ve sağlam malzemelerden bütünleşmesi ürünleri olarak güvenilirliği oldukça yüksek seviyede arttıran özelliklerden biridir. PVC kaplama ve polyester gibi malzemelerin kullanılmakta olduğu fantüp, farklı birim ve değerlerde üretilebilmektedir. Çekme ve yırtılmalara karşı oldukça yüksek dirence sahip ürünlerdir. Bu ürünler havalandırma gereksinimini son derece kaliteli bir şekilde karşılamak için tercih edilmektedir.

Redüksiyon Fantüp tünel emek harcaması ya da kazı çalışmalarında gereksinim duyulan ürünlerden biridir. Son zamanlarda özellikle tünel yapılacak olan inşaat bölgelerinde kullanılır ve havalandırma gereksinimini karşılayıp hizmet verir. Bu ürünler kaliteli ve yüksek dayanıklılık esaslarıyla üretilmektedir. Boyut olarak standart bir boyutta üretilmektedir. Yangın ve aleve son derece dayanıklı ürünlerdir. Üretiminde bezler kullanılır. İstek ve ihtiyaçlara göre bu bez çeşitleri değişkenlik göstermektedir.