Açık Tenis Kortu

Açık Tenis Kortu zemininde isteğe göre toprak akrilik gibi sistemler ile kaplanarak hazırlanabilir. Tenis kortu hazırlığı için zemin kaplamanın seçilmesinin ardından belirlenen alanın ölçülerinin alınması gereklidir. Bu ölçülere göre zemin ve diğer alanların ayarlanması ve kurulumun yapılması halinde tasarlanan tenis korku hazırlıkları yapılmış olunur. Açık tenis kortu istenilen alana konumlandırılarak açık alanda tenis oynama keyfi sunulmaktadır. Standart sistem kortlarda asfalt veya beton zemin üzerine daha sonra dolgu malzemesi konularak hazırlama yapılmaktadır.

Dolgu malzemeleri ile zemin daha da pürüzsüz bir hale getirilerek rahat oynama alanı oluşturulur. Pürüzsüzleştirme yapmak için quartz kumu ile karıştırılmış dolgu malzemesi kullanılır. Bu şekilde zemin daha pürüzsüz hale getirilerek oyun sırasından engelleyici etki oluşturulması önlenmiş olunur. Bunun ardından renk katmanları ile belirlenen renklerde ayarlamalar yapılarak açık tenis kortu hazır hale getirilir. Son aşamada vernik atılarak sabitleme yapılır ve bu şekilde kalıcılığı sağlanmış olunur.

Açık tenis kortu hazırlık aşamasında istenilen ürünlerden yararlanılarak kaliteli bir şekilde istenilen alanlara kort kurulumu yapılmaktadır. Daha iyi alan oluşturulması için özellikle zemininde pürüzsüzleştirilmesi için gerekli olan dolgu malzemelerinin doğru şekilde Hazırlanması ve bu şekilde uygulama yapılması gereklidir. Yeşil çim alanlar oluşturularak tenis oynamak isteyenler için şık ve kullanışlı bir kort hazırlanarak kullanıma açık hale getirmektedir. Açık tenis kortu ile açık bir alana kurulan kortta istenildiği şekilde açık havada oynama fırsatı bulunabilir. Kapalı Tenis Kortları

Dolgu malzemesi seçimlerinde en etkili sonucu verecek şekilde hazırlıklar yapılarak oyun sırasından oyuncuların oyununu etkileyecek bir sorun oluşmadan oynama imkanı sağlanır. Tenis kortu hazırlığı aşamasında öncelikle alanın ölçümlerinin yapılması ve doğru şekilde tasarlama yapılarak gerekli aşamaların düşünülmesi gerekir. Bu sayede yapım aşamasında sorun yaşanmadan kurulumu kısa süre içinde yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Açık tenis kortu ile yapılan açık alandaki kortta tenis oynamayı sevenler rahatça oyunlarını oynama fırsatı bulabilirler. Son aşamada renk uyumunun doğru şekilde yapılması için vernik atılması gereklidir. Bu şekilde sabitleme yapılarak alanların belirlenmesi tamamlanır. Tenis kortları belirli ölçülerde hazırlanarak kurulumunun yapılması gereklidir. Karşılıklı olarak oyunu oynamaya uygun şekilde Hazırlanması ve profesyonel bilgi ile tasarlanması daha etkili bir alan oluşturulması acısından önemlidir. Bu şekilde gerçek ve şık bir kort hazırlanarak tenis severlerin burada rahatça oyununu oynaması sağlanmaktadır.

Gerekli malzemeler kaliteli olarak kullanılarak daha uzun süre hizmet verecek alanlar hazırlanır. Farklı alanlara belirlenen ölçülerde tenis korku hazırlığı yapılarak bu alanlarda istenilen çalışmalar sonucunda tenis kortu kurulumu tamamlanmış olur. 7 katmandan oluşan çalışma sonucunda pürüzsüz bir zemine sahip tenis alanı oluşturularak kullanıma hazır hale getirilmiş olarak tamamlanır. Aşamalar tek tek yapılarak doğru tasarım ile doğru konumlandırma yapılarak etkili sonuç alınabilir.