Mantar Üretim Çadırları

Besin zincirinde önemli bir yeri olan mantarlar sağlıklı beslenme halkasının olmazsa olmazlardandır. Önceleri doğal tabiattan sadece mevsim geçişlerinde orman ve arazilerden toplanarak tüketilen mantarlar artık yeni sistem Otomasyonlu Mantar Çadırları ile dört mevsim yetiştirilme ve tüketilebilme avantajı sağlamaktadır.

İstenilen büyüklükteki alana mantar yetiştirmek için uygun ortam ve hava şartlarının alt yapısını hazırlayarak meydana getirilen Mantar çadırları sayesinde kültür istiridye ve trüf mantar çeşitleri yılın her günü üretilebilmektedir.

Betonarme yapılara göre hem ekonomik hem de bakımı kolay olan bu sistemler aynı zamanda mantarın üreyebilmesi için gerekli karanlık ve nemli ortamın sağlanmasında da etkili çözümler sunmaktadır.

Güneş ışığının doğrudan alana nüfus etmemesi mantar üretiminde önemli bir kuraldır bu sebeple çadırlar uv ışınına dayanıklı hijyenik ve yalıtımlı branda sistemleri ile kaplanmaktadır. Her türlü hava koşullarına karşı mukavemet gösteren bu yapılar bölmesiz iç hacimleri ile de boş alanı dilenilen şekilde raf sistemi ile donatarak mantar için doğal üreme ortamı oluşturabilme fırsatı sunmaktadır. Tavuk Kümes Çadırı

Mantarlar yetiştiriciliği titizlik ve hassasiyet gerektirdiği için çadır sistemlerinin içindeki donanımların da eksiksiz olması gerekmektedir.

Isıtma ve soğutma sistemleri için klimalar,  ısı yalıtım uygulamaları, nemli ortam oluşması için petekler, sulama için pompa düzeneği, iç ortamın havalandırılması için fan sistemleri, aydınlatma ve termometre Mantar Yetiştirme Çadırları için mutlaka tedarik edilmesi ve uygulanması gereken ekipmanlardandır.

Dört mevsim kullanıma uygun hafif ve ergonomik tasarımları ile mantar üretimi için uygun ortamların oluşturulmasında ekonomik çözümler sunan Mantar Üretim Çadırı ergonomik ve demeonte edilebilen iskelet sisteminin sayesinde istenilen büyüklükte ve modelde tasarlanabildiği gibi başka alana da rahatlıkla taşınıp kurulabilme imkanı sağlamaktadır.

Mantar Çadırı Fiyatları imalatta kullanılan çelik profil miktarı branda kumaş ölçüsü, pencere ve kapı tipi ile işçilikler göz önünde bulundurularak belirlenmekte büyüklüğüne göre maliyeti  belirlenmektedir.