Acil Yardım Çadırları

Nerede ve ne zaman kapımızı çalacağı belli olmayan afetler ve mağduriyetler en çok insanları etkilemekte maddi ve manevi pek çok kayıplara sebebiyet vermektedir.

Savaş, deprem, yangın, sel gibi zarar verici oluşumlar günlük yaşam standartlarını bozduğu gibi mevcut ve gelecek hayat şartlarını da zorlaştırmaktadır. Afet Çadırları

Özellikle can ve mal kayıplarıyla sonuçlanan afetler ve savaşlarda baş gösteren en büyük sıkıntı barınma ihtiyaçları olmaktadır.

Geçici süreliğine dilenen boş bir alana hızla inşa edilebilen Acil Yardım Çadırları zor şartlar altındaki yaşlı, bebek, engelli ve diğer insanların en kısa sürede barınma ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunmaktadır.

Zemin çalışması ve temel açma işlemlerine gerek kalmadan onlarca demir profillerin bir araya gelmesi ile oluşturulan iskelet sistemine giydirilen branda kumaş ile meydana gelen Yaşam Çadırları yağmur, kar, rüzgar gibi zorlu hava şartlarına karşı da mukavemet göstermektedir.

Tek bölme olarak kolon ve kiriş çıkıntıları olmadan geniş bir barınma ve dinlenme alanı sunan bu sistemler ısıtma ve aydınlatma sistemlerinin kullanılabilirliği açısından da avantajlıdır. Isı yalıtımlı iç çadırı sıcaktan ve soğuktan izolasyon sağlarken pencere ve havalandırma sistemleri de alanın dilenen zamanda havalandırılmasına ve aydınlatılmasına olanak sağlamaktadır. Kapı olarak da yine cırtlı yada kilitli branda  kumaşı kullanılmaktadır.

Oval çatı tipi çadırın içindeki hava akımının alana eşit bir şekilde dağılmasına zemin hazırladığı gibi çatısında da kar birikintilerinin ve yağmur sularının eğleşmesine engel olmaktadır. Standart bir ölçüleri olmayan Acil Yardım Çadırı Modelleri istenilen büyüklükte tasarlanarak bireysel yada toplu kullanım için uygun ortam sağlamaktadır.

Acil yardım Çadır Fiyatları prefabrik yapılara oranla daha ekonomik ve düşük maliyetlidir. Fiyatları çadır yapımında kullanılan malzeme miktarına ve cinsine göre değişkenlik göstermekte olup, her bütçeye hitap edecek alternatifleri bünyesinde barındırmaktadır.