Afet ve Deprem Çadırları

Dört mevsimin bir arada yaşandığı ülkemiz her an bir doğal afet ile karşı karşıya kalma riski altındadır. Aynı zamanda aktif fay üzerinde olması da ülkemizde sık sık depremlerin olmasına maddi ve manevi pek çok kayıplar vermemize neden olmaktadır.

Bu gibi kontrol dışı gelişen afetlerde mağdur olan insanların barınma ve geçici konaklama ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı kurulan Afet Çadırı  izolasyonlu yapısıyla kışın soğuktan yazın da sıcaktan koruma sağlamaktadır.

Portatif ve hafif yapısı kolay kurulum sağlamakta olup zeminde ankraj çalışması yapılmasına gerek duymadan boş ve düz bir arazi üzerine de hızla kondurulabilmektedir.

Branda ve çadır bezinin alev yürümez mukavemetli yapısından güç alarak tasarlanan Deprem Çadırları sentetik, PVC, polyester ve polietilen içerikli branda ve çadır sistemlerinin çelik profil iskelet üzerinde kaplanması ile meydana getirilmektedir.

Dilenen büyüklükte ve genişlikte tasarlanabilen bu sistemler aynı anda onlarca insanın tek çatı altında barınmasına imkan tanımaktadır.

İçeride kolon ya da kiriş bölmelerinin olmamasından dolayı rahat bir yerleşim imkanı sunan Yaşam Çadırı pencere ve kapı çözümleri ile de ferah havadar ve ev ortamını aratmayacak düzeyde barınma olanağı sunmaktadır.

Oval ya da üçgen çatı tasarımı yağmur yada kar suyu birikintilerinin tavanda tutunmasını engellediği gibi iç bölmedeki hava sirkülasyonunun da alana eşit dağılmasına katkı sağlamaktadır.

Demonte edilebilir yapısı dilenen alana taşınma olanağı sağlaması en kısa zaman diliminde ekonomik olarak bir barınma alanı oluşturulabilir olması ısıtma ve aydınlatmaya elverişli olması yağmur ve kar sızıntılarını önleyen dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı Afet Çadırı Özellikleri arasında yer almaktadır.

Büyüklüğü, metrekaresi, kullanılan malzemenin içeriği ve kalitesi profil sistemlerinin cinsi ve miktarı Afet Çadırı Fiyatları belirlemede rol oynayan en önemli etkenler arasındadır.

Sadece doğal afet değil savaş ve baskı sonucu ülkelerinden göç etmeye mecbur kalan insanların da geçici süreliğine barınma ihtiyaçlarının karşılandığı bu çadırlar aynı zamanda bu ortam için gerekli besin depolama, sağlık, dinlenme ve eğitim amaçlarında da çadır kent tabiriyle  kullanılmaktadır. Acil Yardım Çadırları