Depo Çadırı

Açıklama

Son yıllar çerçevesinde gerek üretimi gerek ise talep oranları hızla artan çelik iskeletli çadır sistemleri, spor faaliyetlerine hizmet ederken, bir yandan da depo çadırı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer inşaat yapıları düşünülecek olursa, oldukça ekonomik ve uygun şartlar ile üretilen bu sistemler, tercih sebebi olarak göze çarpmaktadır. Kapalı tesis üretiminde bir hayli büyük rol oynamakta olan sistemler, özellikle kapalı spor tesis amaçları için üretilirken, şirketlere ve firmalara özel depo çadırı alanları ve ürünlerin saklanıp bekletilmesi için bazı kapalı yerler olarak da hizmet vermektedir.

İstenilen ve ihtiyaç duyulan ebatlar çerçevesinde üretimi gerçekleştirilen depo çadırı sistemleri, çadırların yan ve orta yükseklik ölçüleri belirlenmek sureti ile üretime başlanmaktadır. İhtiyaç dahilinde duyulan alana ve koyulacak malzemelere göre kısa süre içerisinde üretimi yapılan bu depo tesisleri, sağlam yapıları ve her hava koşuluna hazır olmaları ile beğeni toplamaktadır. Özellikle üretimin yapılacağı ve kurulumun gerçekleşeceği şehre ya da ile göre hava şartları düşünülerek, farklı malzemeler ve yalıtım esasları da göz önüne alınmaktadır.

Kullanıcılara farklı ebatlarda ve farklı malzemeler ile, alternatif seçenekler sunularak üretilen depo çadırı gibi çadır sistemleri, depolama ve ürün saklama konusunda şirketlere ek alan oluşturulmasına çare olmaktadır. Depo çadırı sistemlerinde çelik sistemler bütün bir iskeletten oluştuğundan, ek destek üniteleri de gerekmemektedir. Böylelikle, çadırın içerisine bir araç girmek sureti ile rahatça hareket etmekte ve ürünler depo içine ve dışına rahat ve kolay bir biçimde taşınmaktadır.

Bu çadır sistemleri taşınabilir özelliğe sahip olmaları bir yana, ihtiyaç duyulduğunda ek özellikler ile de desteklenmekte ve ihtiyaç duyulan farklı bir alana kolaylıkla transferi gerçekleşmektedir. Kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen depo çadırı modelleri çadır sistemleri; hava tahliye kanalı ya da ısıtma, aydınlatma, havalandırma gibi ek özelliklerle donatılmaktadır. Depoda yer alan ürün ve saklanacak malzemelere göre iç mekanın sıcak ya da soğuk olmasının gerektiği durumlarda, bu ek özelliklere ihtiyaç duyulmakta ve üretim bu aşamalara göre değişiklik kazanmaktadır. Fantüp

Çok sayıda deponun, depo çadırı olarak üretildiği ve şirketlerin ürünlerini bu alanlarda sakladığı düşünülecek olursa, kolay kurulmaları ve başka yapılara göre ekonomik alternatif seçenekler sunmaları ile bu sistemler popüler hale gelmektedir. Depo boyut ve ebatları kullanıcının istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenerek, istenilen biçimlerde üretilmektedir.

Depoda yer alacak ürünün saklama koşullarına göre de, sıcak, soğuk ya da ılık mekanlar yaratılmaktadır. Havalandırma, ısıtma ve soğutma gibi ek mekanizmaların da eklendiği depo çadırı fiyatları sistemleri, diğer yapılarla kıyaslanınca, ekonomik ve uygun maliyetleri ve dayanıklı yapıları ile göz doldurmaktadır. Her hava koşuluna uyum sağlayacak şekilde üretilebilen bu çelik sistemler ile, kurulacak şehre göre farklı malzemeler ve yalıtım elemanları da projeye yardımcı unsurlar çerçevesinde kolaylıkla eklenmektedir.