Beton Yorganı

Açıklama

İnşaat ve şantiye alanlarında sıklıkla kullanılan ve kullanımına son derece önem gösterilmekte olan inşaat yorganı diğer bir adıyla beton yorganı, taze dökülen betonun kurumasına yardımcı olan bir malzeme olarak nitelendirilmektedir. Özellikle kış aylarında betonun üzerine serilmek sureti ile, alt kısımı ısıtan ve kurumayı hızlandıran yorgan, aksine yaz aylarına da çok hızlı kurumasın ve beton çatlamasın diye de kullanım alanlarına girmektedir. Düşünülenin aksine sadece zorlu kış koşullarında değil yaz aylarında ve sıcak havalarda kullanımı da bu yüzden görünmektedir. Isı yalıtımı sağlaması ve dengeli kurumaya yardımcı olması ile, inşaat sektöründe beton yorganı çeşitleri duvarlarda kullanımı da sıklıkla görünmektedir.

Özellikle kış aylarında betonun çatlamadan kurumasına yardımcı olan inşaat yorganı, yaz aylarında da birden bire kuruyup çatlamasın diye tercih edilmektedir. Çeşitli ebatlar ve boyutlarda üretimi gerçekleştirilen bu yorganlar, farklı malzemeler, özellikle de yalıtım sağlayacak malzemeler ile üretime girmektedir. Her şantiye ve inşaat alanında dengeli kuruma yapabilmek ve çatlaklardan korunmak adına sıkça kullanılan bu ürünler, inşaat alanında betonun kurtarıcısı olarak nitelendirilmektedir.

İnşaat alanlarında ve şantiyeler gibi mekanlarda, betonu korumak ve zamanında kurumasını sağlayarak çatlaklardan korumak adına kullanılan inşaat yorganı, en önemli inşaat malzemelerinden biri olarak başı çekmektedir. Her inşaat alanında mutlaka bulunması gereken ve taze beton işlemi bittikten sonra üzerine serilmek sureti ile kullanılan bu yorganlar, dengeli beton kuruma imkanı vererek ürünün bozulmadan ve çatlamadan kuruması adına bir alternatif olarak gözükmektedir.

Daha verimli ve kolay bir şekilde betonun kurumasına ön ayak olan bu ürünler ile, zamandan kazanılmakta ve betondaki sorunlu kısımlar engellenmektedir. Isı yalıtım malzemesi olarak da kullanılan inşaat yorganı, farklı tip ve şekillerde üretildiği gibi, farklı ısı değerlerine göre üretilerek de alternatif seçenekler sunmaktadır. Özellikle, inşaat alanları ve şantiyelerin olmaz ise olmaz malzemeleri arasına giren, hem zamandan kazandıran hem de betonda çıkacak sorunları ve çatlakları önceden engelleyen inşaat yorganı, beton yorganı olarak da anılmaktadır. Manej Çadırı

Şantiyelerde sıklıkla kullanımı gerçekleştirilen ve özellikle taze beton döküldükten sonra üzerine sermek suretiyle kullanılan inşaat yorganı, ısı yalıtımı yaparak hızlı bir biçimde ve kolaylıkla betonun kurumasını sağlamaktadır. İnşaat yorganı kullanılmayan durumlarda, betonda yavaş ya da hızlı kurumaya dair çatlaklar ve sorunlar çıkmaktadır. Beton Yorganı Fiyatları Etkili bir yalıtım malzemesi olarak da işlevsel halde bulunan bu ürünler, rahat kuruduğu için gerek yaz gerek ise kış aylarında yapılan inşaat alanlarında kullanılmakta ve verim alınmaktadır.

Farklı tiplere göre üretilen beton yorganı yorganlar, kaliteli yalıtım alternatifleri sunarak inşaat alanları için vazgeçilmez konuma taşınmaktadır. Şantiyelerde, özellikle de beton dökümünün yapılacağı zamanda, mutlaka bulundurulması ve kullanılması gereken inşaat yorganı, herhangi bir soruna sebebiyet vermeden, kalite beton üretimi desteklemekte ve betonu dış etkenlerden ve çatlaklardan önceden korumaktadır.