Kurban ve Besi Çadırları

Ülkemizde önemli bir geçim ve ticaret kaynağı olan hayvancılık uygun coğrafi koşulların ve imkanların olduğu bölgelerde yapılmaktadır.

Düzenli olarak barınma, beslenme ve temiz bir ortamda vakitlerini geçirme gereksinimlerini besicilerin karşıladığı; büyükbaş, küçükbaş ya da kümes hayvanlarının toplu ve sayı olarak fazla olduğu durumlarda geniş barınma alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tavuk Kümes Çadırı

Her ne kadar ahır yada mandıra dediğimiz betonarme yapılar inşa edilse de bazı durumlar da bu yapılar yetersiz kalmakta beklentileri karşılayamamaktadır.

Yapı itibariyle hem daha geniş hem daha fonksiyonel hem de daha ekonomik olan Besi Çadır ları yekpare geniş iç tasarımları ile hayvanların alanda daha rahat hareket etmelerine ve besicilerin işlerini rahatlıkla yürütmelerine imkan tanımaktadır.

Kolon ve kirişlerin olmadığı genellikle yüksek tavan ve oldukça geniş tek göz alandan meydana gelen Kurban Çadırları çelik profillerin bir proje doğrultusunda alanın iskeletini oluşturacak biçimde modifiye edilmesi ve üzerinin çadır ve branda kumaşı ile kapatılmasıyla meydana getirilmektedir. Ankraj çalışması gerektirmeyen düz toprak arazi üzerine kolaylıkla ve hızla kurulabilen bu sistemler demonte edilebilir özelliği ile de rahatlıkla başka alana taşınabilmektedir.

Yağmur, kar, rüzgar gibi hava olaylarının deforme edici yada mağdur edici özelliklerine karşı mukavemet gösterebilen çadırın aynı zamanda alev yürümeye engel yapısı da her açıdan ve her koşulda rahat kullanım avantajı sağlamaktadır.

Kışın soğuk yazın ise sıcağın rahatsız edici etkilerinin önüne geçmek amaçlı talepler doğrultusunda izolasyon sistemleri ile de zenginleştirile bilen Büyükbaş Hayvan Çadırı Sistemleri özellikle kurban bayramı arefesinde satışa çıkarılmak için başka bölgelerden gelen hayvanların barınması ve korunması aşamasında etkin rol oynamaktadır.

Hızlı kurulumu portatif yapısı, ekonomik olması ve betonarme yapılarla aynı performansı göstermesi açısından kullanıcısına pek çok yönden artı kazanç sağlayan bu çözümler sınırsız büyüklükte tasarlanabilen çok yönlü yapılarıyla da her beklentiye hitap etmektedir. Üçgen yada oval çatı tipi kullanılarak modifiye edilen profiller ve brandalar bu sayede içerideki hava sirkülasyonun eşit dağılmasına imkan hazırladığı gibi dış yüzeyde de yağmur ve kar birikintilerinin oluşmasını da engellemektedir. Fantüp

Dilenirse pencere yada havalandırma bölmesi de eklenebilen bu çadırlara kapı sistemi olarak ta yine branda yada demir kapı seçenekleri uygulanabilmektedir.

 Besi Çadırı Fiyatları büyüklük ve m2 sine göre belirlenmekte olup, kullanılacak malzemenin kalitesi cinsi ve miktarına göre de değişkenlik göstermektedir.

İlham Veren Çalışma Alanları

PROJENİZ Mİ VAR? BİZE ULAŞIN, SİZE NASIL YARDIMCI
OLABİLECEĞİMİZİ BİRLİKTE ORTAYA ÇIKARALIM