Tavuk Kümes Çadırı

Hayvancılık, ülkemizde eskisi kadar rövanşta olmasa da doğu bölgelerinde hala önemini koruyan bir sektördür. Bu bölgenin iklim koşulları, coğrafi yapısı, bitki örtüsü hayvan bakımı ve beslenmesi için uygun altyapıya sahip olmasından ötürü küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvanı yetiştiriciliği büyük bir özveri ile yapılmaya devam etmektedir.

Bu hizmeti yaparken elbette ki hayvanlar için uygun donanımların ve barınakların tam teşekküllü olması gerekmektedir. Betonarme yapıların maliyetinin yüksek olması, sürekli bakım ve onarımlara gereksinim duyulması, kümes hayvanı yetiştiicilerini daha ekonomik ve verimli kullanım sahası sunan Tavuk Kümesi Çadırı kullanmaya teşvik etmiştir.

Portatif ama bir o kadarda etkili çözümler sunan bu sitemler her türlü hava şartlarına mukavemet gösterebilen yapılarıyla dört mevsim güvenle kullanım avantajı sağlamaktadır. Kurban Çadırları

Saha ve zemin çalışmasına gerek duymadan dilenen büyüklükteki araziye kurulabilen Çadır Kümes Çeşitleri ana taşıyıcı makas ve ara paslanmaz dayanıklı profil boruların oluşturduğu iskelet sisteminin branda kumaşı ile kaplanmasıyla kurulmaktadır. Işıklandırma, baca, havalandırma ve ısıtma sistemlerine uyumlu yapısı ile hayvanlar için steril ve havadar bir ortam sunan bu çadır çeşitlerine yemlik, suluk ve fan modülleri de eşlik ederek tavuk ve diğer kanatlı hayvanların üreme ve yaşama faaliyetleri için uygun ortam kazandırılmış olmaktadır. Tavuk Kümesi dış cepheden yağmur ve kar sularının içeri sızmasını engelleyecek dayanıklılıkta olduğu gibi iç bölmeden de ısı yalıtımı sağlamak için folyo yada keçe malzemeleri ile desteklenmektedir. Genel olarak tasarımında oval çatı tipinin kullanılması da içerideki hava akımının alana eşit yayılması ve ısı miktarının eşit ve dengede tutulması amaçlıdır. Demonte edilebilir özelliği de başka alana taşınıp yeniden kurulabilmesine olanak sağlarken alev yürümez özelliği dolayısı ile de güvenle kullanım imkanı sunmaktadır. Çelik Konstrüksiyon

Kümes Çadırı Ölçüleri  gezen tavuk için 4m2 ye 1 tavuk olacak şekilde belirlenmekte ve bu doğrultuda çadır büyüklükleri belirlenerek projelendirilmektedir.

Çadır Kümes Fiyatları da standart olmamakla birlikte projelendirilen alanın büyüklüğüne kullanılacak malzeme miktarına ve cinsine göre değişkenlik göstermektedir.