Planetaryum Çadırı

Eğitim sektöründe uygulamalı eğitime katkı sunmak amaçlı geliştirilen Uzay Çadırı dersleri gösteri ile bir araya getirerek etkili ve kalıcı öğrenmenin önünü açmak amaçlı kullanılmaktadır. Gökyüzünü andıracak biçimde tasarlanan bombeli yuvarlak kubbesi simülasyon görselleri verilerek 3D bir uzay ortamı oluşturduğu gibi görsel hafızayla öğrenmeninde önünü açmaktadır.

Gökyüzü, denizaltı, güneş sistemi ve geçmiş tarih yaşantılarının yapay görüntülerinin gerçeği aratmayacak biçimdeki animasyonunun en etkili şekilde yansıtıldığı bu çadır, eğitim ve eğlence standartlarına farklı bir boyut kazandırmaktadır.

Diğer çadır modellerine kıyasla daha farklı tasarım ve malzemelerden üretilen bu çadırlar dış ortamdaki ışık akımından tamamen uzak gökyüzü astronomisini yansıtacak düzeyde karanlık olmaktadır.

Yapay aydınlatıcı ve hava sistemlerinin yardımı ile kullanımı konforlu hale getirilen Platenaryum Çadırı istenilen büyüklükte projelendirilebilme avantajlarına sahiptir.

Dışarıdan bakıldığında bir koridoru andıran bölmenin kubbe içine doğru uzanan şemasını yansıtan Şişme Platenaryum Çadırı geniş tek bölmeli alanı ile öğrencilerin rahat hareket etmesine imkan tanıdığı gibi gerçek gökyüzü atmosferi görüntüsünün yansıtılmasına da olanak tanımaktadır.

Hafifi ve portatif kurulumu demonte edilebilir özellikte olup, kısa sürede istenilen etkinlik alanına kurulup sökülebilmektedir. Şişirilebilir bir yapıda olması da bu süreci daha kolay ve pratik hale getirmektedir. Çelik profil boruların görseli  meydana getirecek biçimde montajlanarak oluşturulan iskelet sistemi şişirilebilir özellikteki kumaş ile kaplanarak uygulanmaktadır. Ortamın tamamen karanlık olması gerektiği için kapı sistemi bir koridor uzantısı ile desteklenerek alana direk ışık girmesinin önü kesilmiş çadırın iç ortamı bölmesiz ve kolonsuz olarak geniş bir gökyüzü ortamına dönüştürülmüştür. Oyun Grupları

Dış ortamlarda kullanıma uygun mukavemetli yapısı yağmur ve kar suyunun içeriye nüfus etmesine imkan vermediği gibi UV ışınlarının zararlı ve deforme edici etkisine karşıda direnç göstererek uzun ömürlü ve güveniliridir.

Fuar alanları, tanıtım, eğitim, eğlence ve organizasyon amaçlı kullanılan Gezegen Evi Çadırı projeksiyon ve şişme için motor sistemleri ile birlikte kullanılmaktadır.

Modelleri ebatı ve kalitesine göre değişen Planetaryum Çadır Fiyatları online olarak edinilebilindiği gibi siparişler doğrultusunda da üretilebilmektedir.