Güneşlikler

Ürün Açıklaması

Özellikle yaz aylarında da sıklıkla tercih edilen ve üretimleri gerçekleştirilen güneşlikler, kolay kurulan sistemler olmaları ile birlikte adeta ayakların üzerinde duran çadır sistemleri gibi üretilmektedir. Bir iskelet, ayaklar ve o iskeletin üzerine gerdirilmiş olan malzemeden meydana gelen bu sistemler, oyun alanları ve parklar, restoranlar ve plaj amaçları için uygun olarak üretilmektedir.

Farklı ebatlar ve ölçülerde, kullanılacak alana göre de farklı alternatifler ve farklı malzemeler ile üretilmektedir. Açık alanlarda konforlu ve rahat alanlar oluşturulmasına ve güneşten korunulmasına yarayan bu tip sistemler son yıllarda mekan üzeri kapatma alternatiflerinin de başında gelerek popüler bir hal almaktadır. Gerek klasik sistemler, gerek ise farklı tasarımlara ve mimariye göre alternatifler çözümler üretilerek hazırlanmaktadır. Mekanların, restoranların üzerini kapatmak ve güneşi engellemek adına sıklıkla tercih sebebi olan bu ürünler, farklı malzemeler ile üretime girmektedir.

Dış mekanlarda güneşten korunmaya yarayan ve toplu mekanların üzerini kapamaya yarayan güneşlikler, istenilen ve ihtiyaç duyulan her şekilde üretilmektedir. Özellikle yaz aylarında bir çok mekanı kapatan bu ürünler, güneşten ve farklı hava şartlarında korumaya da yardımcı olmaktadır. İskelet yapısından ve germe çadır sisteminden yararlanılarak üretime tabi tutulan güneşlikler; restoranların bir numaraları güneşten koruyucuları haline gelmektedir. Farklı mekanlar yaratılmasına da olanak tanıyan bu sistemler, klasik modellerin aksine, ihtiyaca ve göz zevkine göre tasarım alternatifleri de sunarak kullanıcıları memnun bırakmaktadır.

Hali hazırda olan bir tasarımın üzeri kapatılmak isteniyor ise, klasik seçeneklerin yerine, farklı alternatif tasarımlar da düşünülmektedir. Güneşlikler, diğer sistemlerde olduğu gibi, farklı ebat ve malzemeler de üretilirken, özellikle güneşin engellenmesi gereken toplu mekanlarda adeta bir kurtarıcı haline gelmekte ve popülerliğini bu özellikten almaktadır. Açık alanlarda ve mekanlarda, rahat ortamlar oluşturmak üzere kullanılması gereken güneşlikler, kullanıcıya alternatif tasarım seçenekleri de sunarak, istenilen malzemeler ile üretilmeye olanak tanımaktadır.

Son zamanlarda sıklıkla tercih sebebi olan ve mekanların üzerini kapayarak estetik bir görüntü kazandıran güneşlikler, kullanışlı olmaları ve alternatif sunmaları ile de her türlü mekanı rahat bir ortama çevirmektedir. Ebatları ve ölçüleri ihtiyaç doğrultusunda üretime sokulan bu sistemler, bir iskelet yapısı, ona bağlı ayaklar ve tepede bir gerdirme mekanizması ile oluşturulmaktadır.

Restoranlar ve özellikle plaj gibi alanlarda sıklıkla kullanıldığı görünen güneşlikler, ekonomik maliyetleri ve hızlı kurulum sağlamaları ile popüler hale gelmekte ve mekan sahipleri tarafında sıkılıkla tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Su geçirmeyen malzemeler ile de üretilen bu kapalı sistemler, yağmur yağdığında dahi kullanılmaları ile göze çarpmaktadır. İstenilen ve ihtiyaç duyulan malzemeler ile üretilen bu sistemler, kullanılacak mekan ve şehrin hava şartlarına göre de alternatif seçenekler kazanarak sunulmaktadır.Her şekilde üretilmesi muhtemel güneşlikler, güneşten koruyucu ürünler listesinde başı çekmektedir.