Spor Salonu Çadırları Nasıl Tercih Edilmelidir?


 

İhtiyaca göre özelleştirilebilen çadır sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de Kapalı spor salonları dır.

Sınırlanan alanı, olumsuz mevsimsel etkilerden koruyarak, spor aktivitelerinin uygun koşullarda ve hijyenik şartlarda gerçekleştirilebilmesi için önemli bir gereksinim olan branda uygulamaları, güneşin UV ışınları, yağmur, kar vb. hava koşullarında alanı muhafaza etmek için kullanılmaktadır.

Hafif ve işlevsel yapıları itibariyle farklı model ve ebatlarda projelendirilebilen bu sistemler, uzun ömürlü ve mukavemetli yapıları ile de farklı alanlara kolaylıkla monte ve demonte edilebilmektedir.

PVC polyester liflerinin işlenmesi ile imal edilen brandalar, kapalı spor salonunu çevreleyen iskelet sistemini üzerine kaplanarak alanı muhafazalı hale getirdiği gibi, ferah, aydınlık ve estetik bir görünüme de kavuşturmaktadır.

 Farklı renk tonlarına sahip olması ve baskı tekniğinin uygulanabilmesi açısından da artı bir avantaj sağlayan brandalar, bu sebeple her zevke ve ihtiyaca hitap edecek spor alanlarının oluşturulmasına katkı sağlamaktadır.

Aydınlatma ve ısıtma sisteminin güvenle kullanılabildiği, bölmesiz yekpare geniş tasarımları ile spor aktivitelerinin rahatlıkla yürütülebileceği bu uygulamalar sayesinde 4 mevsim, her hava koşullarında spor aktivitelerinin gerçekleştirebilme olanağı sağlamaktadır.

Spor Salonu Çadırı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle kaliteli ve sık dokunmuş branda uygulamalarının kullanıldığı çadırların seçimi, uygun ortamın sağlanması açısından önemlidir.

İhtiyaçların belirlenerek,( halı saha, spor ve jimnastik salonu, basketbol sahası, voleybol salonu, fitness ve pilates salonlar gibi..) uygulanacak alanın özelliklerine uyum sağlayacak malzeme ve yardımcı ekipmanların kullanımı maliyet ve işlevsellik açısından önemlidir.

Çadırın kullanılacağı coğrafyanın hava koşullarına uyum sağlayacak, branda uygulamalarının seçimi.

Spor salonunun kapasitesine uygun, alanı tamamen kaplayacak hacme sahip çadır ebatlarına sahip olması, çadır seçiminde göz ardı edilmemesi gereken detaylardır.

Spor Salonu Çadır Fiyatları

Standart olmakla birlikte, hobi yada farklı aktivitelerin yapılması amaçlı değişik boyutlarda da tasarlanabilen kapalı spor salonlarının maliyeti, salonun büyüklüğüne göre değişmektedir.

Ürün kalitesi, kullanılacak malzeme miktarı, işçilik, destek alınan yardımcı ekipmanlar, iskelet sisteminde kullanılacak ana ve ara profillerin kalite ve miktarı ile brandanın renk, baskı ve dokuma gramajı da fiyatları belirleyen diğer faktörler arasında yer almaktadır.