Depo Çadırı Nedir


 

Depo Çadırları, düşük maliyetli ve fonksiyonel kurulumları sebebi ile üretim tesislerinin ürünlerini satışa çıkarana dek muhafaza etme aşamasında kullandıkları brandadan yapılan barınaklar dır.

Kot farkı gözetmeksizin her zemin tipine kolaylıkla uygulanan bu sistemler, yağmur, kar ve güneş ışınları gibi hava olaylarına karşı mukavemet gösterirken, geniş iç hacimleri ile de işlevseldir.

PVC polyester kumaştan üretilen branda kumaşının, oluşturulan iskelet sistemine giydirilmesi ile meydana getirilen Depo Çadır Uygulamaları, alev yürümez özelliği ile de güvenlidir.

Betonarme yapılara kıyasla daha ekonomik olan depo çadırları, kısa sürede uygulanabilen kurulum ve demonte özellikleri ile de zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlamaktadır.

Tekrar Tekrar, farklı alanlara taşınıp, kurulabilen özellikleri itibariyle farklı ürün gruplarının, farklı mekanda muhafaza edilebilmesine de olanak tanımaktadır.

Kolon ve kirişsiz geniş iç hacmi, içinde forklift ve araç kullanımına imkan tanırken sınırsız depolama imkanı sağlamaktadır.

Yarım daire, prizmatik ve üçgen çatı tipleri ile çeşitlenen Depo Çadır Modelleri, sınırsız uygulanabilen hacim ve boyutları ile de her beklentiyi karşılayacak potansiyele sahiptir.

Depo Çadır Nasıl Kurulur?

İhtiyaçlar ve talepler doğrultusunda, dilenen ebatlarda tasarlanıp uygulanabilen depo çadırlarının en önemli donanımlarını iskelet sistemi oluşturmaktadır. Pimli Ana borulara geçirilen yardımcı profil boruların sabitlenmesi ile oluşturulan iskelet sistemine, branda kumaşının giydirilmesi ile oluşturulan depo çadırlar, ankrajman çalışması gerektirmeden her zemine rahatlıkla monte edilebilmektedir. 

Hızlı montajlama ve demonte edilebilme özeliklerinden dolayı zaman ve iş gücünden tasarruf sağlayan bu sistemler, farklı alanlara da defalarca kurulabilecek avantaja sahiptir.

Hava olaylarına karşı mukavemet gösteren, çökme, devrilme, deforme olma gibi olumsuzluklara karşıda ayrıca dirençli olan depo çadırları, bu sayede içinde muhafaza edilecek ürünlerin, uzun süre güvenle saklanmasına imkan tanımaktadır.

Depo Çadırı Nerede Kullanılır?

Her sektörün beklentisini karşılayacak işlevsel yapısıyla başta gıda olmak üzere, inşaat, askeri kamp, organizasyon ve festivallerde eşyaların depolanması amacıyla kullanılmaktadır.

Depo Çadır Fiyatları

Standart bir ölçüleri olmamakla birlikte, ihtiyaca yönelik farklı boyutlarda tasarlanabilen depo çadırlarının maliyeti de bu doğrultuda belirlenmektedir. Kalitesi, branda kumaşının kalınlığı ve özelliği, İskelet sisteminde kullanılacak boru ve profillerin miktarı fiyatların belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır.