Kurbanlık Çadırı Nasıl Kurulur?


 

Çok yönlü ve işlevsel kullanım alanları ile barınma, korunma ve muhafaza etme aşamalarında faydalanılan branda çadır sistemleri, özellikle büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvan besiciliğinde barınma amaçlı tercih edilen portatif yapılardır.

Kolay ve hızlı kurulumları, her yıl tekrarlanan  kurban pazarlarının, farklı alanlara defalarca kurularak monte ve demonte edebilme avantajı sağladığı gibi, hayvanların doğalarına uygun şartlarda barınmasına da olanak sağlamaktadır.

Yağmur, kar ve güneş ışığına karşı direnç gösteren mukavemetli yapıları, Branda Kurbanlık  Çadırı sistemlerinin daha fazla tercih edilmesine neden olmakta, izolasyonlu yapıları yazın sıcak, kışın da soğuk hava koşullarından korunma imkanı sağlamaktadır.

Zemin yapısı aranmaksızın, dilenen alana kurulabilen, kolon ve kirişsiz yekpare geniş iç tasarımı, hayvancılığın uygun şartlarda gerçekleştirilmesine imkan tanırken, dilenen boyut ve ebatlarda da projelendirilme fırsatı da sağlamaktadır. Alev yürümez özelliği ile dört mevsim güvenle kullanıma uygun Kurbanlık Çadır Çeşitleri, çökme, devrilme ve deforme olma risklerine karşı da emniyetlidir.

Kurbanlık Çadır Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyükbaş Hayvan Çadır Kurulumu öncelikle zeminin hayvanların beslenme ve barınma şartlarına uygun olarak düzenlenmesi ile başlanmaktadır.İhtiyaca uygun boyutlarda projelendirilip, demonte halde gelen galvanizli profil boruların, alana monte edilmesi ile oluşturulan kaba iskeletin kurulumu ile ilk aşama tamamlanmaktadır.

Oluşturulan iskelet sistemi üzerine ilk olarak  astar kumaşı çekilmektedir. Dört mevsim izolasyon sağlayacak olan yalıtım yorganının uygulanması ile devam edilen montaja, sırası ile keçe ve koruma branda kumaşının da tatbik edilmesi ile sonlandırılmaktadır.

Çadır eteklerine açılan kanaldaki branda kumaşının toprak ile doldurularak, yağmur yada kar suyunun içeri girmesini engellemektedir. Bu sayede iç ortam, rutubet ve küf oluşumlarından korunmuş olmaktadır.Havalandırma, kapı ve aydınlatma sistemlerini de uygun bölümlere yerleştirilmesi ile kurulum tamamlanmaktadır.

Kurbanlık Çadır Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Çadır fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etken ebat, kalite ve işçiliktir. Etken faktörlerin artmasıyla fiyat aralığı da değişkenlik göstermektedir.