Tünel Perdeleri

Ürün Açıklaması

Tünel kalıp sistemleri ile üretilen binalar ve inşaat alanlarında kullanılan tünel perdeleri, ısı yalıtımı yaparak tercih sebebi olmaktadır. Özellikle inşaat alanlarının vazgeçilmez ürünleri arasında kendine yer edinen bu ürünler, tünel kalıp sistemleri denildiğinde akla ilk gelen ürün kategorisinde yer almaktadır. Hızlı inşaat ve üretim sürelerinin popüler olduğu son zamanlarda bu gibi malzemeler de kullanılarak üretimin hızlanması ve zamandan kazanmak esas alınmaktadır.

Yalıtım değerleri ile beton kurumasına olanak tanıyan bu tarz malzemeler ile, günlük beton dökümüne olanak tanıyan sistemlerde çabuk kuruma sağlayarak avantaj edinmektedir. Tünel perdeleri olarak adlandırılan ve özellikle tünel kalıp sistemleri gibi günlük döküme ve düşük maliyete imkan tanıyan inşaat yapı malzemeleri arasında kullanılan bu ürünler, popüler şantiye malzemeleri arasında gelmektedir.

Tünel kalıp sistemlerinin, inşaat sürelerini kısaltması ve uygun koşullarda kaliteli ve hızlı binalar sunması ile, tünel perdeleri de bu inşaat yapı grubunu destekleyen ürünler arasında gelmekte ve yalıtım sağlamaktadır. Tünel şeklinde oluşturulan yapı katlarında, tünelin baştaki giriş kısmına asılmak sureti ile kullanılan bu malzemeler, farklı ebatlar ve inşaat alanına göre çeşitli biçimlerde üretilmektedir.

Tünel perdeleri olarak adlandırılan bu ürünler, mekan kapatılarak ısı yalıtımı gerçekleştirmektedir. Şantiyede zamandan kazandıran ve betonun döküldükten sonra kurumasına imkan tanıyan bu ürünler inşaat alanlarının vazgeçilmeyen ürün kategorisinde ilk sıralarda gelmekte ve faydalı olmaktadır.

Tünel kalıp sistemlerinin sıklıkla kullanıldığı, hızlı ve kolay inşaat sürelerine imkan tanıdığı son zamanlarda, bu teknik yapım aşamasına ek olarak tünel perdeleri de kullanılarak süreçte başarı sağlanmaktadır. Günlük beton dökümüne hızlı ve rahat bir şekilde olanak tanıyan tünel kalıp sistem ve mekanizmaları ile kullanılan tünel perdeleri, yapım aşamasında önemli bir rol oynayarak, betonun sorun çıkarmasını engellemektedir. Böylece bu sistem ile birlikte hızlı kuruma gerçekleşerek, diğer işlemlere süre ve olanak tanınmaktadır.

Tünel perdeleri olarak isim alan bu ürün grubu, tünel şeklinde yapılan inşaat sistemlerinde kullanılırken, hızlı kuruma ve betonun sorun yaşamaması için ideal olmaktadır. Hemen hemen her inşaat alanında kullanımına olanan tanınan ve zamandan kazandırarak kalite iş yapma seçeneği sunan bu ürünler, sistem olarak tünel kalıp şeklindeki sistemler ile birlikte kullanıma uygun halde üretilmektedir. Farklı ebat ve boyutlarda görülecek olan tünel perdeleri, betonun sağlam ve kolay kuruyup şekil almasını sağlamaktadır.

Tünel şeklinde üretilen yapılarda, tünelin giriş kısmına asılmak sureti ile kullanıma hazır hale getirilen bu perdeler, kaliteli ve yüksek ısı yalıtım değerleri ile sıklıkla kullanılmakta ve inşaat alanlarının vazgeçilmez ürünleri arasında yerini almaktadır. Her şekil ve ebatlarda bulunan, farklı ısı yalıtım değerleri ile üretilen bu perdeler, günlük beton dökümü yapılan ve tünel kalıp sisteminin kullanıldığı yapılarda bir gereklilik olarak bulundurulmakta ve kullanıma uygun hale getirilmektedir.