Ranza, Nevresim ve Yatak

Ürün Açıklaması

Özellikle inşaat alanları ve yapı alanlarında bulundurulması gereken ve işçiler için uygun hale getirilen bazı sistemler, son zamanlarda alternatif üretimler ve kullanıcıya uygun sağlanan seçenekler ile gündeme gelmektedir. Gerek ranza nevresim ve yatak olarak düşünülen bu sistemler, farklı alternatifler ile de üretime dahil edilmektedir. İşçilerin ve çalışanların, dinlenmesi ve uyuması için, inşaat alanlarında ve şantiye alanlarında bulunması gereken bu tip gereklilikler, ihtiyaca göre üretilmekte olup, gerek çelik sistemli raylı yataklar gerek ise sünger şeklinde üretime tabi tutulmaktadır.

Çift katlı ranzalar, yastıklar, nevresim ve yataklar olarak farklı gruplara ayrılan bu ürünler, şantiye alanında çalışmakta olan işçi ve çalışanları düşünülerek konforlu bir biçimde üretilmekte ve yerleştirilmektedir. İhtiyaca ve kullanım alanına göre ister ranza ister yatak ve sünger şeklinde üretilen malzeme ve ürünler, siparişler çerçevesinde kullanıma uygun hale getirilmektedir.

Ranza nevresim ve yatak ürün gruplarının üretimine olanak tanıyan mekanizma ve malzemeler ile, her türlü ihtiyaç ve amaç doğrultusunda üretim gerçekleşmektedir. Ölçüleri belirlenen ve kullanılacak şantiye ya da inşaat alanına göre üretime girecek ürünler, titiz ve ergonomiye uygun bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Özel olarak imal edilmekte olan ranza ve yataklar, işçi sayısı, kapasite ve ihtiyaçlar dahilinde üretim aşamasına girmektedir. Konfor ve düzenin ön planda tutulduğu üretimler de, bu ihtiyaçlara ve kapasiteye cevap verecek şekilde hayat bulmaktadır.

İnşaat alanları ve şantiyelerin, bir süreliğine orada çalışanların evi konumunda bulunması, bu ürünlerin konforlu ve planlı olarak üretime girmesinde ve proje haline getirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ranza nevresim ve yatak ya da diğer ürünler olsun, ihtiyaç ve mekan dahilinde, uygun malzemeler ile üretilmesi gerekmektedir. Mekanlar kısıtlı ve dar ise ranza seçeneklerinin kullanılması daha ideal gözükmektedir. Çift katlı olan ranzalar ile bir kişinin dinlenip uyuyacağı yere, iki kişi böylece sığmaktadır. Geniş ve yeterli alan varsa ranzalar yerine, yataklar ve süngerler de tercih sebebi olmaktadır. Her ne olursa olsun, ihtiyacın ön planda tutulduğu ve şantiye alanına göre üretimin gerçekleştiği unutulmamaktadır.

Gerek ranza nevresim ve yatak, gerek ise sünger ve yastıklar olsun, bir inşaat alanı ya da şantiyede çalışanlar için konfor ve ergonomi anlamına gelmektedir. Şantiye süresi bitene kadar orada çalışmak durumunda olan kişiler, bu ürünleri kullanarak dinleneceği gibi, ihtiyaçları ve kapasiteler doğrultusunda bu üretimlerin gerçekleşmesi önem taşımaktadır.

Şantiyelerin kapasiteleri kapsamında üretime giren bu ürünler, ne kadar alan olduğu ve nerede kullanılacakları yönünden alternatifler sağlamaktadır. Bunlar doğrultusunda projelendirme ve ürün üretimi yapılmakta ve ihtiyaca göre teslimat yapılmaktadır. Kullanılacak alan ve kapasite bu noktada önem taşırken, malzeme seçenekleri ve üretim maliyeti de bunlar doğrultusunda şekil almakta ve elbette üretimi etkilemektedir.