Reklam Balonu

Reklam balonu farklı boyutlarda hazırlanarak daha dikkat çekici reklamlar yapmak amacı ile havada gezdirilen büyük hacimli balonlardır. Dev balonlar üzerinde farklı farklı reklam içerikli yazı ya da resimler bulunur. Bu reklamlar yeryüzünden rahatlıkla görülebilecek boyutlarda hazırlanır. Bu sayede balon havada dolanırken etraftan görenlerin dikkatini çekerek reklam yapılması sağlanır.

 

Yuvarlak ya da dairesel şekillerde olan balonların uçuşları için gerekli olan dizaynları doğru şekilde yapılmalıdır. Ayrıca balonun kontrolü için bir sistem kurulması gerekir. Bu şekilde balon istenilen alandan yönlendirilerek istenilen alanlara yönelmesi sağlanır. Balon yapım aşamasında oluşabilecek riskli durumlarda gerekli olan önlemlerin alınması gerekir. Reklam balonu için kullanılacak olan malzemenin doğa koşullarına uyumlu olması sorun yaşanmaması açısından önemlidir. Bu balonlarda bulunan aksam sayesinde uçuşları sırasında nerede olduklarının sinyali gönderilir ve bu şekilde takibi yapılabilir. Balon hangi firma tarafından kiralanır ya fa alınırsa o firmaya ait reklam afişleri ile donatılarak havalandırılır.

 

Farklı aralıklar ile farklı yerlerden havalandırılarak uzun mesafeler boyunca havada dolaşması sağlanır. Balon büyüklüğü ve tasarımı ile oldukça dikkat çekici olduğundan havalanması halinde aşağıdan görenlerin dikkatini çekerek etkili bir şekilde firmaların reklamları yapılmış olunur. Reklam balonu istenilen boyutlarda hazırlanarak daha dikkat çekici renklerde reklamlar ile üzeri gerektiği şekilde yapılır ve bu şekilde belirlenen süre için havalandırılır. Bu şekilde belirlenen alanlarda dolaştırılarak reklam yapılır. Reklam balonu ile farklı tasarımlar yapılarak farklı reklam kampanyaları yürütülür.

 

Balonlar yuvarlak ya da basık şekilde tasarlanır. Boyutları isteğe göre farklılık gösterir. Zeplin olarak da bilinen bu balonlar özellikle büyük firmalar tarafından alınarak reklam amaçlı olarak balon etrafı firmanın bilgi ve fırsatların ile hazırlanarak havalandırılır. Komuta merkezinden kontrol edilerek istenilen alanlarda dolaştırılması sağlanarak reklam yapılır. Büyük ve etkili reklam arayışı içinde olanlar bu şekilde istedikleri zaman firmalarının reklamlarını farklı bir şekilde yapılır.

 

Reklam balonlarında öncelikle belirlenen şekle uygun şekilde tasarım yapılması ve gerekli malzemeler kullanılarak tasarımın hayata geçirilmesi gerekir. Uçuş aksamının da etkili bir şekilde çalışıyor olmasına dikkat edilmelidir. Bu aşamalardan sonra reklamı yapılacak olan firma ya da ürünün resminin ya da açıklamasının balon üzerine aktarılması gerekir. Bu aşama tamamlandıktan sonra balon uçuş için hazır hale gelmiş olacaktır.

 

Balon istenildiği durumda farklı alanlardan uçurularak reklam yapılır. Yeterli süre havada kaldıktan sonra balon indirilerek daha sonra tekrar uçuş için kontrolleri yapılarak saklanır. Bu sayede gerektiğinde tekrardan çıkartılarak farklı alanlarda dolaştırılarak reklam yapılır. Farklı amaçlar içinde bu balonlar rahatlıkla kullanılır. Reklam balonu kiralama ya da satın alma yapılarak istenildiğinde bu balon ile verimli sonuçlar alınır. Balonun tasarım aşamasında ihtiyaç duyulan ürünlerin kaliteli olması daha doğru sonuçlar alınması açısından önemlidir.  Ürünlerimiz

Bizden Haberler

Tümü »
 • Milletimizin Başı Sağ Olsun Vatanımız Var Olsun Düşmanlarımız Kahrolsun...

  Milletimizin Başı Sağ Olsun Vatanımız Var Olsun Düşmanlarımız Kahrolsun...

  Bu vatana ihanet demek bu topraklar için canını hiç düşünmeden feda eden her şeyinden vazgeçen gözünü kırpmadan bedenini siper etmiş korku bilmeyen kahra...

  Devamı »
 • İyi Bir Çadırın Seçilmesi Kurulumu ve Kullanımı

  İyi Bir Çadırın Seçilmesi Kurulumu ve Kullanımı

  Geçmişten günümüze çadırın barınma amaçlı kullanılması pratik olması ve istenildiğinde demonte olabilmesi çadırın yaygın ve pratik bir şekilde kullanılması...

  Devamı »