Planetaryum Çadırı

Ürün Açıklaması

Gökyüzü ve astronomi hakkında eğitici sunumların yapıldığı planetaryum çadırı için gerekli olan boyutlarda üretim yapılarak gerekli olan yerlerde kullanılır. Farklı boyutlarda hazırlanan çadırlar sayesinde daha fazla kişiye aynı anda sunum yapılır. Yuvarlak bir yapıya sahip olan bu çadırlar özellikle gökyüzü ve astronomi hakkında bilgi almak isteyen kişilere hazırlanan eğlendirici ve eğitici sunumların yapımı için kullanılır.

Simülasyon ile yapılan gösteri kubbe şeklindeki bu çadırlarda yapılarak daha gerçekçi bir sunum yapılır. Bu çadırlar farklı bir yapıya sahip olarak hazırlanır. Çadırlarda sunumu izlemek isteyenlerin giriş için gerekli olan boyutlarda bir giriş kapısı bulunur. İleride geçirilecek zaman için en iyi koşulların hazırlanması amacı ile havalandırma ve ısıtma sistemleri de oldukça iyi bir şekilde çadırın iç dizaynına dahil edilir. Bu sayede içeride bulunan insan sayısı artsa da sorun yaşanmadan sunumlar yapılır. Planetaryum çadırı yapımında iç iskeletin tasarımının yapılma aşaması oldukça önemlidir. Bu aşamada istenilen büyüklükte bir çadır yapımı için iç iskeletin yeterli boyutlarda olması gerekir.

Planetaryum çadırı yapımında kullanılacak olan malzemeler sunum için gerekli olan cihazların kullanımına uygun olmalıdır. Aynı şekilde çadır içine ekstradan farklı eklemeler yapılarak daha farklı kullanım alanları oluşturulur. İlerideki aydınlatmanın doğru şekilde yapılması içeride yapılacak olan gösterinin kalitesi açısından önemli bir durumdur. Bunun için gerekli incelemeler yapılarak doğru bir şekilde konumlandırma yapılmadı gerekir. Branda için kullanılacak olan malzemenin kaliteli olması daha uzun süre kullanım olanağı sağlaması açısından dikkat edilmesi gereken bir durum arz eder.

Kubbe şeklinde yapılan planetaryum çadırı simülasyon için gökyüzü ve astronomi sunumlarının verdiği etkinin daha da artmasına yardımcı olur. Bunun için tasarımının yapım aşamasında gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Çadırdan dışarıya doğru bir uzantı bulunması gerekir. Buradan istenilen bağlantılar yapılarak gerekli olan uygulama çadır içinde rahatlıkla yapılır. Bunun için tasarım aşamasında gerekli olan bütün eklentiler düşünülerek bir çardı tasarımı yapılarak sorunsuz bir şekilde eğitim ve sunum amaçlı kullanımı sağlanır. Planetaryum çadırı yapım aşamasında öncelikle iç iskeleti ve branda seçiminin doğru şekilde yapılması gerekir. Branda kalitesi sayesinde dış alanlardan gelecek engelleyici ışık sızıntıları önleyecektir. Koyu renk brandalar sayesinde içeride yapılan çalışma sırasında engelleyici bir etkinin oluşması söz konusu değildir. Bu çadırlar taşınma özelliği sayesinde istenildiğinde farklı alanlara götürülerek buralarda da rahatlıkla kullanılır.

Gerekli olmadığı durumunda yapım sonrasında da çadıra eklemeler yapılarak daha fazla kullanım olanağı sağlanır. Çadırın büyüklüğü isteğe göre ayarlanarak buna göre daha fazla kapasiteli sunumlar yapmak için uygun bir kapasitede hazırlanır. Mevsimsel nedenlerden dolayı çadıra herhangi bir zarar gelme durumu söz konusu olmaz. Buna göre dayanıklı olan branda ile kaplama yapıldığından en az zararla daha uzun süre kullanım olanağı sağlanır.